Ми навчаємо і навчаємося

Програма візиту експертної групи

Відкрита зустріч з експертами: ID 32143 Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького ОП «Маркетинг товарів та послуг і рекламний бізнес» за першим рівнем вищої освіти
Час: 18 березня 2021, 16:15
Підключитися до конференції Zoom: http://bit.ly/3uWwMFY
Ідентифікатор конференції: 747 6526 8794
Пароль: 2021


Святкування Міжнародного дня студента
Однією з найважливіших подій у житті сучасної студентської молоді є
святкування Міжнародного дня студентів.
Напевно, найвеселіші часи в житті людини — це студентські роки.
Роки звершень, закоханостей, проривів і розчарувань. Кожен день несе якесь нове, незвичайне, свіже сприйняття. І не біда, навіть якщо вже і не студент зовсім — головне, щоб всередині не втратити ту нитку, що пов`язує воєдино cтудентське братство.
З нагоди дня студента відбувся святковий онлайн концерт, на якому
були нагороджені студенти почесними грамотами ректору університету зауспіхи в навчанні та з нагоди Міжнародного дня студента Васильчук
Анастасія 418і група, Розумна Анастасія 417і група та премійована за
активну громадську позицію та з нагоди Міжнародного дня студента відпервинної профспілкового організації університету Шаясюк Ірина 417і група.
Кафедра управляння та адміністрування приєднується до привітань
ректора МДПУ імені Богдана Хмельницького проф. Солоненка А.М., голови ППО доц. Дюжикової Т.М. та декана факультету інформатики, математики та економіки доц. Петренка В.А. Вітаємо всіх студентів — колишніх, теперішніх і майбутніх. І бажаємо творчого натхнення, успіхів у навчанні ,щоб кожного у житті чекали успіх і щастя.

День відкритих дверей

Кафедра управління та адміністрування взяла участь у проведенні дня відкритих дверей факультету інформатики, математики та економіки засобами віддаленого відео зв’язку. Були запрошені на зустріч старшокласники шкіл міста та регіону. Присутніми на зум-конференції також були здобувачі бакалаврату, адже спеціальність 073 Менеджмент може запропонувати освіту на рівні магістратури. До потенційних абітурієнтів університету звернулися декан факультету, завідувач кафедри, провідні викладачі із розповідями про особливості освіти на спеціальності та перспективами працевлаштування, знання яких може допомогти молодій людині утвердитися в думці про необхідність здобуття вищої освіти та вибрати майбутню професію. Кафедра презентувала свої спеціальності за допомогою відеоролика.
Виразимо впевненість в тому, що здобувачі освіти старшої школи та
бакалаврату збагатили своє уявлення про можливості подальшого навчання, і наочно переконалися в сучасності і актуальності освітніх програм, що працюють на кафедрі управління та адміністрування, потужності матеріально-технічної бази факультету та університету, високій культурі та якісному змісті освіти.

Зустріч зі стейкхолдером03 листопада 2020 року на кафедрі управління та адміністрування відбулася онлайн зустріч зі стейкхолдером Олійником Владиславом Володимировичем (представник компанії Skyeng) та студентами спеціальностей 075 Маркетинг і 073 Менеджмент. Діалоги зі стейкхолдерами є важливою частиною в навчанні майбутніх фахівців. Під час зустрічі було розглянуто і обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників спеціальностей 075 Маркетинг і 073 Менеджмент. Студентів ознайомили з принципами роботи та структурою компанії, вимогами до майбутніх працівників та основами upworking. Також відбулося обговорення:

реалізація дуальної форми навчання з подальшим працевлаштуванням молоді;
участь стейкхолдерів в оцінюванні якості знань здобувачів вищої освіти при проведенні державної атестації;
забезпечення академічної доброчесності.
Зустріч пройшла цікаво, плідно та стала корисною як для викладачів кафедри, так і для студентів.

Практичний семінар «Ягідництво – як один з напрямків успішного бізнесу у сільських територіях Запорізької області»У рамках співробітництва з Радою жінок-фермерок Запорізької області та українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва 21 жовтня у Токмацькому районі було проведено практичний семінар на тему «Ягідництво – як один з напрямків успішного бізнесу у сільських територіях Запорізької області». Викладач кафедри управління та адміністрування Данилова О.А. взяла активну участь у цьому заході, де мала можливість не тільки познайомитися з провідними виробниками ягід у нашому регіоні, а й прикладами успішного розвитку їхніх підприємств на основі удосконалення системи внутрішнього менеджменту та впровадження нових елементів маркетингу для просування ягідної продукції на ринку в умовах пандемії.Перспективний розвиток тваринництва в Україні нерозривно пов’язаний із становленням сімейних ферм, які за реальної державної підтримки можуть стати рушійною силою у відновленні цієї галузі. За підтримки уряду Канади на території України взагалі та Запорізької області зокрема впроваджується Український проект розвитку молочного бізнесу. Викладач кафедри адміністрування та управління Данилова О.А. є активним учасником цього проекту не тільки як представник аграрного бізнесу, а й як науковець, поєднуючи у своєму виробництві сучасні науково-прикладні методики розвитку малих підприємств агробізнесу та пропагуючи необхідність використання менеджменту та елементів маркетингу на конференціях і семінарах різного рівня, які проходять у рамках цього проекту

Взаємодія бізнесу та освітиЗ метою розвитку освітньої програми з маркетингу та набуття нею практикоорієнтованого вмісту 1 жовтня 2020 року до кафедри в гості завітав Alexander Kelm – Owner & Chief Editor в AutoExpert. Aftermarket Business Platform. Спільно з деканом факультету інформатики, математики та економіки Петренко Володимиром Андрійовичем та завідувачем кафедри ОлександромМихайловичем Павленко було встановлено, що бізнес та освіта не просто повинні йти поруч, але й доповняти один одного. Цікаві роздуми та ідеї робочої групи були покладені в основу перспективного проєкту, де кожен студент зможе реалізувати себе на 100% та отримати гідну роботу за спеціальністю у найкращих підприємствах України!Далі буде..

Фестиваль “АгроТолока 2020”25 вересня 2020 року у с. Садове Токмацького району відбулося цікаве і пізнавальне дійство «АГРО ТОЛОКА 2020», активною учасницею якого стала викладач кафедри управління та адміністрування Данилова Олена Анатоліївна.Даний захід було організовано і проведено за сприяння таких організацій якОфіс перспективного розвитку, «Рада Жінок-Фермерів в Запорізькій області / Ukrainian Women Farmers Council», «ПРЯМУЄМО РАЗОМ».Продумана і насичена демонстраційними, теоретично-практичними та інформативними семінарами програма дозволила ознайомитися з перспективними напрямками моделями кооперування у сільському господарстві. Впродовж дня присутні змогли відвідати виноградники, сироварню, молочну сімейну ферму, ягідний кооператив; прийняти активну участь у семінарах з питань правового супроводу аграрного бізнесу і долучитися до обговорення гострих і болючих питань розвитку сільського господарства і кооперації в Україні взагалі і нашому регіоні зокрема.

Форум бізнес-мережі фермерокСтарший викладач кафедри управління та адміністрування, к.е.н. Данилова О.А. прийняла участь в роботі ІІІ Всеукраїнського форуму бізнес-мережі фермерок, який пройшов 16-17 жовтня 2019 року в місті Запоріжжя. Програма форуму включала питання підтримки малого агробізнесу, зокрема розвитку молочного та плодоовочевого сектору в регіоні. Досвідом із практиками та науковцями ділилися фермери Канади, власники тваринницьких ферм та виробництв кормів. Чинниками розвитку сімейної ферми організатори форуму визначили диверсифікацію бізнесу та планування розвитку ферм, планування передачі бізнесу дітям, управлінський облік і фінансовий менеджмент, кооперація як інструмент маркетингу, тощо.Окремої уваги модераторами форуму було приділено якості і безпеці харчових продуктів, стандартизації та сертифікації.

Триває захист звітів за результатами проходження виробничої практики магістрів освітніх програм “Управління навчальними закладами” та “Менеджмент підприємств та організацій”.

Студенти-менеджери на практичному занятті.

Змагання менеджерів та маркетологів на кращі знання історії університетуВикладачі кафедри управління та адміністрування провели в головному корпусі університету квест на тему “Ювілей рідного університету”, який був присвячений 95-річчю Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.Студенти спеціальностей: “Економіка”, “Менеджмент” та “Маркетинг” за умовами змагання поділилися на дві команди, які поетапно виконували різні завдання та приймали участь у конкурсах, що знайомили студентів з цікавими фактами та визначними подіями історії університету.Змагання пройшло цікаво, насичено, в дружній атмосфері. Святковий захід сприяв формуванню в учасників організаторських здібностей, пробудженню зацікавленості в пізнанні історії рідного університету, розкрив творчий потенціал та показав високий інтелектуальний рівень учасників.Солодкі призи заохотили переможців та підтримали настрій команди, що посіла друге місце.

Кафедра здійснює підго­товку здобувачів вищої освіти за чотирма спеціальностями на освітніх ступенях бакалавр та магістр. Колекти­вом кафедри розроблені вісім освітньо-професійних програм першого та другого рівнів вищої освіти:

В межах освітньо-професійної програми “Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес” присвоюється кваліфікація “Бакалавр готельно-ресторанної справи”.

Спеціальність 051 Економіка пропонує студентам-бакалаврам навчання за освітньо-професійною програмою “Економіка та бізнес” з присвоєння кваліфікації “Бакалавр економіки”.

Магістрам-економістам присвоюється кваліфіка­ція “Магістр економіки” за освітньо-професійними програмами “Керівництво персоналом та економіка праці” або “Економіка та адміністрування в охороні здоров’я” .

Спеціальність 073 Менеджмент пропонує бакалавру за освітньо-професійною програмою “Менеджмент підприємств і організацій” присвоєння кваліфікації “Бакалавр менеджменту”.

Магістру-менеджеру присвоюється кваліфіка­ції: “Магістр менеджменту” за освітньо-професійними програмами “Управління навчальними закладами” або “Менеджмент підприємств і організацій”.

В межах спеціальності 075 Маркетинг присвоюється кваліфіка­ція “Бакалавру маркетингу” за освітньо-професійною програмою “Маркетинг товарів та послуг і рекламний бізнес”.

Навчальна, виховна та науково-дослідна робота кафедри спрямована на за­безпечення фахівців відпові­дних спеціальностей потенціалом новітніх еконо­мічних, організаційних, управлінських технологій для широкого вибору конкретних напрямків практичної діяльності за фа­хом, на розвиток вмінь само­стійно та кваліфіковано ви­рішувати комплекс завдань відповідно до їх функціона­льних обов’язків.

Задля набуття студентами практичних навичок, якими потрібно володіти для досягнення успіху у своїй професійній діяльності, а також профільної підготовки до майбутньої професійної діяльності в навчальних планах спеціальностей передбачено проходження студентами різних видів практик на підприємствах різної функціональної направленості залежно від обраної спеціалізації. Партнерами кафедри є Товариство з обмеженою відповідальністю “Сільпо-Фуд”, Товариство з обмеженою відповідальністю “Мелітопольський завод турбокомпресорів”, Туристична агенція “Море турів”, туристична агенція “Мир путишествий” та ін.

Перший тренінг «Пізнай себе» з циклу курсів-тренінгів «Діловий менеджмент»

27 березня 2019 р. пройшов перший тренінг «Пізнай себе» з циклу курсів-тренінгів «Діловий менеджмент».

В заході взяли участь не тільки студенти різних курсів і спеціальностей університету, але й велику зацікавленість виявили військовослужбовці громадської організації «Союз учасників АТО».

Учасникам була запропонована цікава презентація для поглиблення знань щодо своїх прихованих здібностей, після чого відбулася дискусія, розв’язання професійних тестів та проведена низка різних ділових ігор.

Всі з нетерпінням чекають наступного тренінгу і готові до пізнання власних сил, збагачення знань, подолання викликів з «Ділового менеджменту».

Зустріч з директором з розвитку компанії “Isatex Invest Group” Фокарді О.К.

ISATEX INVEST GROUP – багатогалузевий холдинг зі штаб-квартирою в м. Мелітополь, який завдяки 15-річному досвіду об’єднує комерційну діяльність, інноваційні бізнес-проекти та соціальне підприємництво. На сьогодні до складу холдингу входять 43 Українські компанії та 3 закордонних підприємства.

Будівництво нерухомості
Оренда, продаж нерухомого майна
Туризм та готельний бізнес
Сільське господарство
Сільськогосподарська переробка
Стратегічний та інвестиційний консалтинг
Енергетика
Управлінська діяльність

Інновації менеджменту в системі нової української школи

10 січня 2019 р. кафедра економіки, управління та адміністрування взяла активну участь у I Відкритому освітньому форумі «Нова українська школа: партнерство в дії», який пройшов на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

В межах освітнього заходу викладачами кафедри Гурбиком Ю.Ю. та Сальніковою М.В. було організовано та проведено методичний семінар «Інновації менеджменту в системі Нової української школи». Під час семінару представники адміністрації шкіл та закладів дошкільної освіти отримали інформацію про інноваційні методи пошуку працівників, які можуть застосовуватися в Новій українській школі (скринінг, генеральний рекрутинг, хедхантинг), ознайомились з нетрадиційними методиками підбору персоналу: стресовою співбесідою та співбесідою-головоломкою. Використання даних методик принесе значну користь у процесі формування високопрофесійного колективу у закладі освіти, адже наведені методики вказують рівень стресостійкості викладачів, їх вміння вирішувати та працювати в нестандартних складних ситуаціях, рівень аналітичного і творчого мислення.

Акредитація освітньо-професійної програми «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я» спеціальності 051 «Економіки»

На виконання наказу МОНУ №1822-л від 9.11.2018 р. з метою проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я» спеціальності 051 «Економіка» за другим магістерським рівнем вищої освіти у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького працює експертна комісія у складі:

Козирєва Олена Вадимівна – завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Національного фармацевтичного університету, доктор економічних наук, професор, голова комісії.

Мармуль Лариса Олександрівна – професор кафедри економіки Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор економічних наук, професор.

Викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали ІІ Туристичний бізнес -форум

27 листопада 2018 року викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали у місті Запоріжжя масштабний захід – Другий туристичний бізнес-форум.

Форум був поділений на чотири трендових локації: маркетинг (модератор – журналіст Дмитро Гордон), туристичний офіс (модератор – голова Національної туристичної організації України Іван Ліптуга), гастро (модератор – суддя телепроекту «МайстерШеф» Дмитро Горовенко) та фестивалі (модератор – Дмитро Шуров).

Викладачі кафедри спілкуючись з представниками торгової марки «Maresto» домовились про консультації та надання допомоги в придбанні технологічного обладнання для лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

Делегація кафедри отримала попередню домовленість з представниками туристичної агенції «7 Січей» про проходження навчальної практики студентами спеціальності «Готельно-ресторанна справа» на базі цього підприємства беручі участь в організації та проведенні гастрономічних турів.

Також здійсненні перемовини щодо використання відомого запорізького бренду «Майстерня пончиків» на умовах франшизи в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницього в межах лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

Триває осінній марафон «Днів відкритих дверей в МДПУ»

Старшокласники смт. Якимівки завітали 22 листопада до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, знайомилися із особливостями освіти на економічних та управлінських спеціальностях.

У майбутніх рестораторів була можливість «приміряти» форму шеф-кухаря та забрати фотографію на згадку.

Колайдер професійного спрямування

Більше сотні школярів з Приазовського району Запорізької області приїхали до МДПУ аби поринути в атмосферу студентського життя. Під час пізнавального «Квесту» учасники заходу ознайомитися зі спеціальностями кафедри економіки, управління та адміністрування, а саме: «економіка», «менеджмент», «готельно-ресторанна справа» та «маркетинг».

Про своє майбутнє професійне спрямування учасники дізнавалися завдяки “колайдеру професій”,  який в цікавій формі надавав пояснення щодо обраних спеціальностей та пробуджував їх інтерес до прийняття відповідального рішення щодо обрання професії.

Спеціальність готельно-ресторанна справа була представлена фотозоною  у вигляді експозиції з тантамаресок.

Школярі, які визначились з майбутньою спеціальністю, від викладач.